Aranżacja balkonu

Wiele osób nie może sobie pozwolić na posiadanie domu z ogrodem lub choćby niewielkim ogródkiem. Będąc jednak posiadaczem balkonu w zwykłym budynku mieszkalnym, również można stworzyć dla siebie i bliskich miejsce, które będzie idealne do relaksu i wypoczynku.

Zabudowa balkonu

Bardzo popularne w ostatnim czasie zabudowywanie balkonów pełni kilka funkcji. Jeśli mieszkamy w ruchliwej okolicy, zabudowanie balkonu pomoże zniwelować hałas dobiegający z zewnątrz. Ponadto w zabudowanym balkonie można stworzyć dodatkową przestrzeń, którą można wykorzystać na wykonanie np. ogrodu zimowego. Zabudowę balkonu trzeba zlecić profesjonalnej firmie, która wykona projekt oraz przeprowadzi jego realizację.

Meble i akcesoria na balkon

Urządzenie balkonu w wygodne meble dla całej rodziny jest kluczowe. Fotele podwieszane, wiszący fotel, niewielki stolik czy hamak, pozwolą na relaks wszystkim domownikom, bez względu na wiek. Z fotelem wiszącym lub hamakiem możemy zmienić całkowicie charakter balkonu.

Rośliny

Do ogrodu zimowego, który stworzymy na balkonie nadają się rośliny, które dobrze znoszą zmiany temperatur, a jednocześnie wymagają jasnego stanowiska. Również warzywa, jak np. pomidory koktajlowe czy zioła, jak bazylia czy oregano, dobrze będą rosły w tych warunkach.