Basen

Zakup basenu jest bardzo ważny w czasie gorących, letnich dni. Jest to bardzo ciekawa forma relaksu oraz sposób na spędzenie wolnego czasu. Należy jednak pamiętać, żeby wybierać baseny od sprawdzonych marek, które przeszły testy wytrzymałościowe.

Bezpieczeństwo

Tylko wtedy mamy pewność, że nasze dzieci będą mogły się bawić bezpiecznie. Oczywiście należy również pamiętać o tym, żeby posiadać wolną powierzchnię na ogródku, która umożliwi rozłożenie basenu. Basen rozporowy 305×76 cm (sprawdź) jest wystarczający dla kilku osób dorosłych oraz dzieci. Oczywiście można zdecydować się na większy basen, ale wtedy trzeba posiadać również ogródek o większej powierzchni. Szczególną uwagę należy zwrócić na elementy, które są potrzebne do korzystania z basenu.

Niezbędne akcesoria

Niezbędne akcesoria są oczywiście w zestawie, ale nie należy zapominać o pompie filtrującej, która umożliwi oczyszczanie wody w basenie bez potrzeby kompleksowej wymiany wody. Eksperci twierdzą, że woda w basenie powinna być filtrowana minimum dwukrotnie w ciągu jednego dnia, ponieważ w innym przypadku zanieczyszczenia oraz bakterie mogą się rozmnażać. W przypadku zakupu większego basenu trzeba także pomyśleć o drabince, która pozwoli bezproblemowo wchodzić do wody. Należy unikać skoków do basenu, ponieważ jego głębokość nie jest wystarczająca. Basen ogrodowy jest świetnym rozwiązaniem w sytuacji kiedy nie mamy ochoty lub pieniędzy na wizytę w normalnym basenie.