Co trzeba wiedzieć, decydując się na basen ogrodowy?

basen ogrodowy

Postawienie basenu w ogrodzie staje się coraz popularniejsze. Nie może to dziwić. Jest to w końcu idealne rozwiązanie na upalne, letnie dni. Na rynku dostępnych jest jednak wiele modeli basenów. Warto jest zatem wiedzieć na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Rozmiar basenu

Baseny ogrodowe dostępne są w różnych rozmiarach. Wielu chciałoby posiadać oczywiście te największe. Jednak często nie jest to możliwe. Decydując się na zakup basenu ogrodowego w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę wielkość terenu jaki się posiada. Pamiętać należy, że wokół basenu powinien zostać jeszcze metr przestrzeni. Istotne jest także to, że im większy basen ogrodowy tym dłużej się on napełnia.

basen ogrodowy
Basen Ogrodowy

Miejsce na instalację basenu

Ważne jest także to w jakim miejscu stanąć ma basen. Musi być to teren płaski. W innym przypadku woda może się z niego wylewać. Kupując basen warto jest także zaopatrzyć się w specjalną matę, którą kładzie się pod basen. W innym wypadku trawnik, na którym stoi basen będzie po prostu gnił.

Stan wody

Mata pod basen to nie wszystkie akcesoria, które warto zakupić wraz z basenem. Potrzebnym urządzeniem jest także pompa filtrująca. Jest ona odpowiedzialna za czystość wody w basenie. Nie trudno się domyśleć, że jest to zatem urządzenie bardzo ważne. Zwłaszcza jeśli chodzi o te duże baseny stelażowe, których napełnienie trwa dość długo. Lepszym rozwiązaniem jest utrzymywanie w nim tej samej wody przez dłuższy czas. Jednak, aby było to możliwe konieczne jest stosowanie skutecznej pompy filtrującej wodę.