Dobra pompa do basenu na co zwrócić uwagę przy zakupie?

pompa filtrująca do basenu

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się baseny ogrodowe, dlatego też coraz częściej można je znaleźć na półkach sklepowych. Pamiętać należy jednak tym, że zakup porządnego basenu to dopiero połowa drogi do sukcesu ponieważ bardzo ważną kwestią jest także dobranie odpowiedniej pompy i wielu innych akcesoriów.

Filtrująca pompa do basenu

pompa filtrująca do basenuJeżeli chodzi o tradycyjne pompy do basenu to producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej pompy z wkładem papierowym oraz tradycyjne pompy plastikowe, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Przy wyborze nowej pompy warto zwrócić uwagę nie tylko na jej cenę i mechanizm działania, ale również na moc, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Jak łatwo się domyśleć pompa do basenu o dużej mocy wskazana jest do większych basenów.

Co oprócz pompy do basenu?

Godne uwagi są także profesjonalne zestawy czyszczące, które doskonale sprawdzą się w przypadku bardzo dużych basenów. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi można szybko i sprawnie odkurzyć wszystkie odpady i zabrudzenia gromadzące się w basenie. Bardzo wielu producentów oferuje swoim klientom także skimmery, czyli proste urządzenia, dzięki którym można zbierać większe zabrudzenia z wody. Na samym końcu warto wspomnieć o generatorach ozonu i chloru, dzięki którym łatwiej jest utrzymać czystość w basenie. To właśnie dzięki specjalnym generatorom można pozbyć się groźnych wirusów, bakterii i wielu innych szkodliwych związków.

Moda na filtry kartuszowe

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także filtry kartuszowe. Mowa tutaj oczywiście o popularnych filtrach nabojowych, które zajmują bardzo mało miejsca, dlatego też doskonale sprawdzą się w niewielkich basenach ogródkowych. Oryginalne filtry kartuszowe mogą pochwalić się doskonałą wydajnością, dzięki czemu można cieszyć się przezroczystą wodą. Wkłady bez żadnego większego problemu można prać w zwykłej pralce, dlatego też jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno się zwróci.