Elementy wyposażenia ogrodu

Wiele osób posiadających teren przydomowy, wykorzystuje go jako ogród ozdobny lub owocowo-warzywny. Mogą one pełnić zarówno funkcję estetyczną, jak i przynosić naturalne plony. Istnieją pewne elementy wyposażenia ogrodu, które ułatwiają sadzenie roślin w ogródku przydomowym, jak i urozmaicają go pod względem wizualnym.

Wyposażenie ogrodu składa się z pewnych urządzeń, które obowiązkowo musi posiadać każdy ogrodnik – niezależnie od stopnia zaawansowania. Nawet profesjonalista może mieć problem z poradzeniem sobie bez konewki czy łopaty, dlatego warto zaopatrzyć się w nie już na początku swojej pracy. Ważnym elementem jest również nawóz, przydatny przy hodowli niektórych roślin. Wielu ogrodników wybiera jednak nawozy naturalne, zwłaszcza przy sadzeniu roślin dających późniejsze plony w postaci owoców lub warzyw. Z tego względu sztuczne nawozy są najczęściej wykorzystywane jedynie przy roślinach ozdobnych, takich jak na przykład kwiaty.

Elementy wyposażenia ogrodowego to jednak nie tylko to, co ułatwia ogrodnikom codzienną pracę. W jej skład wchodzą również wszystkie elementy wzbogacające wizualną stronę ogrodu. Są to przykładowo figurki krasnali czy zwierząt, często ustawiane na trawniku w celu urozmaicenia terenu. Niektórzy ogrodnicy wykorzystują krawężniki lub specjalne kamienie, w celu odgrodzenia rabat kwiatowych lub poszczególnych części ogrodu. Możliwości jest wiele i wszystko zależy od inwencji twórczej.