Industrialne lampy podobają się Polakom

Lampy w stylu industrialnym stają się coraz bardziej popularnym w naszym kraju rodzajem oświetlenia. Montuje się już nie tylko w loftach czy innych mieszkaniach wykonanych w pomieszczeniach przerobionych ze starych fabryk, czy zakładów przemysłowych. Dziś znaleźć je można w wielu wnętrzach, szczególnie urządzonych w stylu nowoczesnym. Spotyka je się także w miejscach publicznych, gdyż lampy industrialne są często wykorzystywane w sklepach, pubach czy galeriach.

Skąd wzięła się moda na industrialne lampy?

Moda ta została zapoczątkowana przez lofty, czyli budynki po starych fabrykach zaadaptowane na lokale mieszkalne. W wielu z nich pozostawiono stare oświetlenie, jeśli tylko było sprawne. Dziś o oryginalne industrialne lampy jest już niezwykle trudno, ale za to w sklepach jest ogromny wybór replik. Co więcej, dzięki technologii ledowej, można dokupić do lamp industrialnych również żarówki w podobnym stylu.

Lampy industrialne DutchHouse – do jakich pomieszczeń się nadają?

Najbardziej pasować będą oczywiście do pomieszczeń w podobnym stylu. Ale wiele osób montuje je w różnych miejscach, szczególnie w pomieszczeniach nowoczesnych i minimalistycznych. Takie właśnie są też te lampy, najczęściej złożone po prostu z klosza z kawałka blachy i z żarówki.