Jak czyścić basen ogrodowy?

Zastanawiasz się, jaki basen ogrodowy wybrać? Weź pod uwagę nie tylko jego parametry użytkowe, czy też cenę. Nie można zapominać o systematycznym czyszczeniu, gdyż tylko wtedy możliwe jest utrzymanie wysokiego poziomu higieny. Warto jest poznać kilka najważniejszych zasad związanych z eksploatacją basenu – ich wdrożenie umożliwia przedłużenie żywotności konstrukcji.

Stosowanie środków chemicznych

Zanieczyszczenia, które znalazły się w wodzie możemy usunąć mechaniczne za pomocą sita. Mowa tutaj przede wszystkim o owadach, czy też liściach. Dobrą opcją jest również stosowanie środków chemicznych, które działają bakteriobójczo.

Dobrze jest jednak pamiętać, że chlor może podrażnić bardzo wrażliwą skórę. Ponadto niektóre osoby odnotowują jej nadmierne przesuszenie. Właśnie dlatego nie zawsze jest to dobry pomysł.

Pompy filtracyjne

Stawiając na dobrej jakości basen (np. marki Bestway lub Intex) (https://www.dobrebaseny.pl/blog/jaki-basen-ogrodowy-wybrac-intex-czy-bestway) warto jest zaopatrzyć się w wydajną pompę filtracyjną, dzięki której utrzymanie wody w należytej czystości nie będzie stanowić wyzwania. Jest to szczególnie ważne w przypadku konstrukcji o dużej powierzchni, gdzie częsta wymiana wody jest zwykle sporym obciążeniem finansowym.

Oprócz tego nie zaszkodzi zaopatrzyć się w dopasowaną pokrywę, czy też plandekę. Takie pokrowce używane są wtedy, gdy basen nie jest używany. W sprzedaży znajdują się także odkurzacze basenowe, które również mogą okazać się przydatne.