Jak pozbyć się zielonej wody z basenu?

zielona woda w basenie

Baseny w ziemi są najczęściej budowane z materiałów takich jak beton, kamień naturalny, metal, plastik lub włókno szklane i mogą mieć niestandardowy rozmiar i kształt. 

Odpowiedni basen 

Wiele krajów ma obecnie surowe wymagania dotyczące ogrodzeń basenów dla prywatnych basenów, które wymagają izolacji obszarów basenów, aby nieupoważnione dzieci w wieku poniżej sześciu lat nie mogły wejść. Baseny są również wykorzystywane do wydarzeń takich jak pływanie synchroniczne, piłka wodna, kajakarstwo i sporty podwodne, takie jak podwodny hokej, podwodne rugby, pływanie płetwami i nurkowanie sportowe, a także do nauczania technik nurkowania. Czasami może zdarzyć się tak, że zielona woda w basenie będzie bardzo uporczywa. W takiej sytuacji należy ją wyczyścić. 

Sposób na zieloną wodę w basenie 

Poziom bakterii i wirusów w wodzie basenowej musi być utrzymywany na niskim poziomie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób i patogenów. Bakterie, glony i larwy owadów mogą dostać się do basenu, jeśli woda nie zostanie odpowiednio zdezynfekowana. Pompy, mechaniczne filtry piaskowe i środki dezynfekujące są często używane do dezynfekcji wody. Chemiczne środki dezynfekujące, takie jak chlor i brom, są powszechnie stosowane do zabijania patogenów. Zielona woda w basenie może być szkodliwa dla ludzkiego zdrowa. Gdy dana osoba zauważy taką wodę w basenie, nie powinna do niej wchodzić. Sposób na zieloną wodę w basenie jest skuteczny wtedy kiedy jest przeprowadzony prawidłowo. Taką wodę można usunąć dzięki odpowiednim filtrom.

Tekst inspirowany wpisem: https://www.dobrebaseny.pl/news/n/235/Jak-utrzymac-czysta-wode-w-basenie