Jak wybrać preparat na ślimaki?

preparat na ślimaki

Praktycznie każdy ogrodnik miał różnego rodzaju problemy ze swoimi roślinami, które były spowodowane ślimakami. Mięczaki te najchętniej spożywają młode lub rozwijające się rośliny oraz ich liście, przez co bardzo często niszczą całe uprawy. Jeśli zaatakują w dużej liczbie, to naturalne metody walki mogą okazać się nieskuteczne. Trzeba wtedy sięgnąć po odpowiednie preparaty na ślimaki, które zwane są moluskocydami.

Jaki preparat na ślimaki zastosować?

Ślimaki najczęściej pojawiają się w okresie wilgotnej pogody i uwielbiają wilgotne oraz lekko zasadowe gleby. W miejscach, gdzie żerują można zauważyć charakterystyczne ślady, takie jak zaschnięty, błyszczący śluz.

Najlepszy preparat na ślimaki zawiera fosforan żelaza, który obecnie uważany jest za najskuteczniejszy w walce z tymi mięczakami, ponieważ zarówno jest sztucznym nawozem, jak i zwalcza niechciany osobniki w naszym ogrodzie. Środki te mają działanie żołądkowe albo kontaktowe, dlatego też, żeby były skuteczne muszą wniknąć do organizmu ślimaka przez skórę albo w postaci pokarmu.

preparat na ślimaki

W jakiej formie występują preparaty na ślimaki?

Preparat na ślimaki ze sklepu ogrodniczy.com najczęściej występuje w formie granulek, które rozsypuje się pomiędzy rośliny. Środki te wykazują odporność na wilgoć, dzięki czemu przez długi czas pozostają atrakcyjne dla mięczaków, dzięki czemu charakteryzują się skutecznym i długim działaniem. W tych produktach zastosowano substancje, które działają żołądkowe i kontaktowo. Powodują u ślimaków odrętwienie i odwodnienie, a następnie ich śmierć.

Ich największą zaletą jest to, że ślimaki chętnie je zjadają, a następnie chowają się w swoich kryjówkach, w których zamierają. W ten sposób nie spotykamy ich martwych na naszej działce. Warto zdecydować się na preparaty wyprodukowane ze składników naturalnego pochodzenia, dzięki czemu nie będą one zagrażały zwierzętom domowym.