Jakie funkcje powinny posiadać porządne pralki?

pralki

Nowoczesne pralki oprócz standardowych funkcji (pranie i płukanie) mogą posiadać wiele dodatkowych rozwiązań technologicznych, które znacząco poprawiają komfort ich użytkowania. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, jakie funkcje są w rzeczywistości warte uwagi.

Wirowanie

pralki

Wirowanie to jedna z najpopularniejszych funkcji, która znajduje się praktycznie w każdej pralce automatycznej. Dzięki wirowaniu pranie jest automatycznie wyżymane, dzięki czemu odzież nie ocieka wodą. Przy wyborze nowej pralki warto zwrócić uwagę na prędkość wirowania. Im wyższa prędkość, tym oczywiście pranie jest mniej mokre. Nowoczesne pralki automatyczne mogą pochwalić się prędkością wirowania na poziomie ok. 1000 obrotów na minutę.

Przydatne programy prania

Pralki automatyczne mogą być wyposażone również w przydatne programy prania, które można idealnie dostosować nie tylko do rodzaju poszczególnych tkanin, ale również do temperatury. Niektóre programy dotyczą jedynie wybranych etapów prania np. namaczanie albo pranie wstępne. Godne polecenia są urządzenia, które mają funkcję eko w której to temperatura wody jest obniżona do 60°C. Przydać może się również specjalny program do tkanin mieszanych albo program Bio. Nowoczesne pralki mają również zaawansowane programy kontroli piany, który automatycznie sprawdza ilość wykorzystanego proszku do prania. Dzięki temu programowi można pozbyć się nieprzyjemnych plam proszku na ubraniach. Sprawdź koniecznie ofertę na https://www.sferis.pl/pralki-1941.