Jakie zastosowanie mają maty ogrodzeniowe?

maty ogrodzeniowe

Oryginalne maty ogrodzeniowe mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też niewykorzystywane są jedynie jako naturalne ogrodzenie. Wiklinowe i trzcinowe maty doskonale sprawdzą się nie tylko w ogrodach naturalistycznych, ale również ogrodach japońskich i nowoczesnych, które w Polsce cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Jakie zastosowanie mają maty?

Maty ogrodzeniowe doskonale nadają się jako tło dla krzewów i pięknych rabat kwiatowych. Jest to wspaniały produkt również dla tych osób, które chcą zasłonić brzydkie elementy na swojej posesji. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że maty bambusowe i trzcinowe coraz częściej wykorzystuje się jako materiał pokrywający altany albo rolety. Wiele osób montuje je na barierkach balustradowych albo balkonowych. Wielu doświadczonych projektantów wykorzystuje te niesamowite materiały również do ozdabiania wnętrz mieszkań.

Montaż mat ogrodzeniowych

Wybranie nowych mat ogrodzeniowych to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest także to, aby prawidłowo je zamontować, dzięki czemu będą mogły spełniać swoje zadania. Aby stworzyć niezawodną barierę chroniącą przed kurzem, silnym wiatrem i wzrokiem sąsiadów wystarczy maty ogrodzeniowe przymocować do siatki ogrodzeniowej. W tym zadaniu pomóc może specjalny drut ocynkowany albo plastikowe opaski samozaciskowe. Matę najlepiej zamocować w trzech miejscach, czyli na dole, środku i na samej górze. Aby porządnie przymocować matę ogrodzeniową warto skorzystać z pomocy 1-2 dodatkowych osób. Aby wydłużyć żywotność mat ochronnych można je zabezpieczyć specjalnym impregnatem.