Piły spalinowe do ogrodu – co warto wiedzieć?

Piła spalinowa to sprzęt bardzo funkcjonalny i wszechstronny. Nierozerwalnie kojarzy się z pracą drwala, ale nie tylko doskonale sprawdza się jako narzędzie codziennego użytku przy pracach w ogrodzie lub na posesji.

Idealna zarówno do cięcia drewna do kominka jak i podcinania gałęzi drzew i krzewów. To tylko te typowe zastosowania, bo czasami używana jest nawet jako narzędzie rzeźbiarskie rzez nowoczesnych artystów. Zatem jedna piła, a wiele zastosowań.

Na co należy zwrócić uwagę?

Kupując piłę spalinową należy szczególną uwagę zwrócić na jej parametry. Jest to bardzo istotne i ma realne przełożenie na późniejsze możliwości urządzenia.

Pierwszym istotnym elementem jest moc urządzenia, która ma znaczący wpływ przy samym cięciu. Wiadomo, że tak samo jak w samochodzie im silnik jest mocniejszy, tym większe są osiągi. Tak samo jest z piłami spalinowymi.
Drugą ważną kwestią jest długość łańcucha. Im dłuższy jest łańcuch, tym szersze i większe elementy będzie można ciąć.

Serwis i naprawa

To bardzo istotne, aby serwis znajdował się w okolicy i żeby nie było problemu z dostępnością części zamiennych. Chociaż piły spalinowe nie są sprzętem, który często się psuje, warto jednak mieć na uwadze taką ewentualność.