Pompy ciepła do ogrzania basenu domowego

Pompy ciepła do basenu

Pompy ciepła do basenuOdkryty basen w ogrodzie przed domem to bardzo fajna rzecz dla wspólnej rodzinnej rozrywki. Jest on jeszcze postrzegany jako inwestycja luksusowa jednak można już coraz częściej zaobserwować ją w krajobrazie ładniejszych domków jednorodzinnych.

Przydomowy basen niestety jest rozrywką, która sprawdza się tylko w ciepłe, letnie dni. Wiosną czy nawet na jesieni ciężko czerpać przyjemność z pluskania się w basenie z zimną wodą. Co zrobić, aby korzystać ze zbiornika wody przez większą ilość dni w roku? W jaki sposób ogrzać wodę do cieplejszej temperatury?

Pompy ciepła do basenu

Pompa ciepła do domowego basenu w ogrodzie pozwala cieszyć się kąpielami przez większość dni w roku. Jej zadaniem jest dopasowanie temperatury wody w zbiorniku do oczekiwań osób, które z niego korzystają i umożliwienie kąpieli nawet w wiosenne i jesienne dni.

Pompy ciepła skonstruowane są ze zróżnicowanym sposobem zasilania układu. Część z urządzeń ogrzewających wody basenowe podłączanych jest bezpośrednio do prądu z sieci, a inne posiadają własny kolektor słoneczny umożliwiający ekonomiczne użytkowanie pompy bez ponoszenia dodatkowych kosztów energii elektrycznej.

Użytkując pompę ciepła warto również zadbać o odpowiednią izolację basenu wodnego, aby uniknąć strat temperatury. Basen należy w okresie w którym jest nieużywany nakryć odpowiednim materiałem, który pozwoli jak najdłużej utrzymać ciepło wody i jednocześnie wpłynie korzystnie na pobór prądu.