Syngenta – gwarancja bogatych zbiorów

Syngenta

Każdy rolnik i sadownik chce, aby jego zbory były jak najobfitsze. Niestety uprawy są często atakowane przez chwasty, szkodniki czy choroby grzybowe. Choć na rynku dostępnych jest ogrom środków ochrony roślin, nie wszystkie wykazują się dostateczną skutecznością w działaniu. Ponadto wiele pestycydów ma negatywny wpływ na środowisko naturalne. Naprzecie oczekiwaniom hodowców dbających o ekologię wychodzi firma Syngenta.

Czym jest Syngenta?

Syngenta to firma produkująca środki ochrony roślin, zaprawy nasienne oraz nasiona. Głównym celem jej działalności jest pomoc rolnikom w podniesieniu wydajności upraw. Podczas tworzenia receptur na pierwszym miejscu stawia się w niej ekologię i zrównoważony rozwój, a także najnowsze wyniki badań naukowych, dlatego produkcja odbywa się z poszanowaniem zasobów naturalnych. Dzięki rozmieszczeniu oddziałów firmy w różnych regionach świata łatwiej jest dostosować asortyment do potrzeb klientów wynikających np. z uwarunkowań klimatycznych – https://ogrodniczy.com/syngenta.

Syngenta

Produkty marki Syngenta

W asortymencie firmy Syngenta znajdują się m.in.:

  • nasiona ogórków gruntowych Octopus,
  • nasiona kapusty – odmiany Novoton, Socrates i Flexton,
  • środki owadobójcze przeciw stonce ziemniaczanej, mszycom oraz gąsienicom bielinka kapustnika tj.: Pirimor, Vertimec czy Karate Zeon,
  • herbicydy zwalczające chwasty jedno- i dwuliścienne: Lumax, Teridox czy Axial,
  • zaprawa nasienna do pszenicy, jęczmienia, pszenżyta i owsa Certicor,
  • środki grzybobójcze do oprysku owoców i warzyw: Chorus, Scorpion czy Switch.

Ponadto Syngenta produkuje regulatory wzrostu roślin przeznaczone do wzmacniania upraw zbóż jarych i ozimych, trawy oraz koniczyny czerwonej. Dużą popularnością wśród rolników cieszą się również oferowane przez nią nasiona słodkiej kukurydzy, cukinii oraz kalafiora.