Trwałe i niezawodne pergole do roślin pnących

metalowe podpory do pnącz

Obecnie piękne pergole metalowe, na których to pną się róże, azalie, hortensje czy bluszcz można spotkać w wielu ogrodach. Stworzenie uroczego zakątka rekreacyjnego pełnego barwnych kwiatów i roślin pozwala na doskonały relaks i wypoczynek w słoneczne popołudnia czy długie, letnie wieczory.

Pergole ogrodowe – jakie kwiaty w nich umieścić?

Dzięki użyciu pergoli metalowych o ciekawym kształcie można uzyskać niezwykle ciekawy efekt, w każdym ogrodzie czy na tarasie.

Powierzchnia metalowych podbór do pnączy jest zazwyczaj chropowata, więc każdy bluszcz czy róże mogą bez trudu się zaczepić o poszczególne elementy, co pozwala stworzyć bardzo gustowną kompozycję. Niezwykle interesującym pomysłem jest zasadzenie przy pergoli winorośli, które to latem będą dodawać niesamowitego uroku każdej posesji.

Metalowe podpory do pnączy niezwykle oryginalnie prezentują się również wówczas, gdy pokrywają je urocze powojniki, których to pnącza bardzo często sięgają kilku metrów.

Dla tych osób, które pragną, aby pergola ustawiona w widocznym miejscu przez cały rok zdobiła ogród polecany jest przede wszystkim wiecznie zielony bluszcz, który to dodaje niesamowitego uroku przez cały rok.

Zalety pergoli z metalu

Dziś wiele osób kochających barwne kwiaty decyduje się na zakup pergoli wykonanych z metalu. I nic w tym dziwnego, gdyż stalowe konstrukcje są lżejsze od tych, które zostały wykonane z tradycyjnego drewna.

Metalowe podpory dla roślin mają także bardzo dobry udźwig, dzięki czemu nie występuje ryzyko ich pęknięcia lub przechylenia się, nawet wówczas gdy obsadzimy je ciężkimi winoroślami.

Ponadto pergole z metalu są bardzo odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne w postaci deszczu czy śniegu. W procesie produkcji są one pokrywane specjalną farbą proszkową, dzięki czemu nie rdzewieją. Tego typu podpórki potrafią zaczarować każdy ogród i sprawić, że klimat jest w nim wyjątkowy.