Wady i zalety aluminiowych huśtawek ogrodowych

Huśtawka ogrodowa Calabria

Tanie huśtawki ogrodowe mogą przybierać różne postacie. Jedne są lepsze a inne gorsze. Nie da się jednak ukryć, że tymi, które najczęściej są wybierane przez klientów, są huśtawki ogrodowe wykonane z aluminium. Jakie są dokładnie ich wady i zalety? Czy faktycznie warto się na nie zdecydować? A może lepszym wyborem będzie jednak coś droższego?

Zalety huśtawek z aluminium

Zdecydowanie najważniejszą zaletą huśtawki ogrodowej wykonanej z aluminium jest niska cena. Nie jest to jednak jedyna zaleta tego modelu. Oprócz ceny charakteryzuje się ona również bardzo niską wagą, co powoduje, że swobodnie można taką huśtawkę przemieszczać po ogrodzie. Dodatkowo jest to huśtawka bardzo odporna na wpływ warunków atmosferycznych, więc nie ma żadnego ryzyka, że niska temperatura, czy też śnieg ją zniszczy. Jeśli jednak ktoś czułby potrzebę, zawsze można ją na zimę bardzo szybko złożyć.

Wady huśtawek z aluminium

Huśtawki balkonowe, które wykonane są z aluminium, posiadają ogromną ilość zalet, lecz niestety mają również wady, które koniecznie trzeba mieć na uwadze, dokonując wyboru podczas zakupów. Zdecydowanie najważniejszą wadą takiego modelu jest stosunkowo niska wytrzymałość mechaniczna. Rurki aluminiowe są lekkie, lecz niestety puste w środku, dlatego też całej konstrukcji często grozi uszkodzenie. Dodatkowo nie są to huśtawki zbyt stabilne, co często może grozić np. wywróceniem się całej konstrukcji. Jeśli ktoś ceni sobie stabilność i pewność, to lepszym wyborem będzie jednak ciężka huśtawka drewniana. Nie zawsze jednak jest to wskazane lub konieczne, a wtedy model aluminiowy będzie idealnym rozwiązaniem.