Wybór rozdrabniacza do gałęzi

rozdrabniacz do gałęzi spalinowy

Utrzymanie ogrodu w dobrej kondycji wizualnej nie jest łatwym zadaniem. Wymaga to nie tylko dużo wolnego czasu ale również sporo wysiłku, który trzeba włożyć w pielęgnacje, ochronę i sprzątanie. Nic dziwnego, że każdy właściciel ogrodu stara się jak tylko może ułatwić sobie tę pracę, np. poprzez zakup rozdrabniacza do gałęzi, który pozwoli zachować większy porządek.

Elektryczny rozdrabniacza do gałęzi

Decydując się na zakup rozdrabniacza do gałęzi z pewnością uwagę przykują głównie modele elektryczne. Spowodowane jest to bardzo atrakcyjną ceną, niską wagą całego urządzenia, a także stosunkowo niewielkimi rozmiarami i wygodną pracą.

Niestety ten typ rozdrabniacza charakteryzuje się dość małą wydajnością i niewielką mocą. Powoduje to, że pomimo automatyzacji całego procesu, tak czy inaczej zajmuje on stosunkowo dużo czasu, a w dodatku ten rozdrabniacz nie poradzi sobie z większymi gałęziami.

Rozdrabniacz do gałęzi spalinowy

rozdrabniacz do gałęzi spalinowyOdpowiedzią na te problemy jest rozdrabniacz do gałęzi spalinowy. Zamiast silnika elektrycznego posiada on napęd spalinowy, który posiadać może nawet do 6 koni mechanicznych, czyli dysponować będzie mocą umożliwiającą poradzenie sobie z nawet największymi gałęziami.

Minusem jest stosunkowo duża masa całego urządzenia, co może powodować niekiedy trudności w jego użytkowaniu. Jednak posiadając większy ogród, wyposażenie się właśnie w taki rozdrabniacz jest z punktu widzenia wygody i szybkości działania, sprawą obowiązkową.