Jaki domek ogrodowy wybrać?

domek ogrodowy

Domek ogrodowy jest najlepszym miejscem do przechowywania wszelakich narzędzi ogrodowych, które na co dzień służą do jego pielęgnacji. Jeżeli w przy domowych garażach albo pomieszczenia gospodarczych nie ma już miejsca na przechowywanie kolejnego sprzętu, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w kolejną przechowalnię w postaci domu ogrodowego. Domki ogrodowe to ciekawy pomysł na funkcjonalne oraz estetyczne zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie, dodatkowo niepotrzebne jest nam zezwolenie budowlane, aby umieścić domek na naszej posesji. 

Jaki materiał wybrać na domek ogrodowy?

Wybór materiału, z którego zostanie stworzony domek, jest bardzo ważne. Zanim wszystko zostanie zapięte na ostatni guzik i wystarczy jedynie czekać na postawienie go w ogrodzie, pierw zastanówmy się i wyobraźmy sobie czy znajdzie spójność z aranżacją ogrodu oraz, czy będziemy mogli z niego korzystać przez wiele lat.

Drewniany domek ogrodowy

domek ogrodowy

Jest to najbardziej klasyczny i powszechny materiał stosowanych w domkach. Ich wielką zaletą jest bezproblemowe wpisywanie się w małą architekturę. Wato, zaznaczyć, iż takie domki wiążą się ze specjalnym utrzymanie, które nie raz może przysporzyć kłopotów. Wiadomo jest, że drewno zawsze było narażone na ataki ze stron różnych drobnoustrojów i wilgoci. W celu jego zabezpieczenia wykorzystuje się rozmaite impregnaty.

Metalowe domki ogrodowe

Domki ogrodowe wykonane z metalu w postaci blachy ocynkowanej znacznie lepiej znoszą wszelakie warunki atmosferyczne, ale za to gorzej się prezentują w ogrodzie. Ponadto miejsce położenia jest to szczególnie ważne. Dlatego miejsce, w którym będzie dużo cieniu jest idealne, gdyż pod wpływem słońca blacha łatwo się nagrzewa, przez co w domku, jest strasznie gorąco.