Jak ogrzać wodę w basenie?

pompa ciepła

Pompa ciepła do basenu jest inwestycją, która będzie zwracać się przez długi czas. W szczególności, jeżeli uwzględni się możliwość korzystania z ciepłej wody przez długi okres. Samodzielne podgrzanie wody w basenie, przy pomocy promieni słonecznych, to nie lada wyzwanie. Poza tym, ten proces trwa bardzo długo – uwzględniając fakt, że pogoda w Polsce nie jest tak łatwa do przewidzenia. Warto więc kupić pompę, jeżeli komuś zależy na długim i częstym korzystaniu z basenu.

Ile kosztuje pompa ciepła?

pompa ciepła

Cena sklepowa jest wszystkim znana. Wystarczy bowiem zajrzeć do pierwszej, lepszej placówki handlowej, specjalizującej się w tematyce pomp do basenu. Warto jednak zwrócić uwagę na koszty eksploatacyjne, które są często pomijane, ale są ważnym czynnikiem. Ile będzie kosztować użytkowanie tego urządzenia? Zależne jest to m.in. od tego, czy ktoś będzie dbał m.in. o przykrycie niecki wodnej, kiedy ta nie będzie używana. Jest to o tyle ważne, że przykrycie pomaga zachować w środku ciepło. Co za tym dalej idzie – woda będzie dłużej ciepła i na nowo nie trzeba będzie włączać pompy ciepła.

Która pompa do basenu?

Należy pamiętać o tym, że pompa ciepła jest wydajnym i dobrym urządzeniem, ale .. . No właśnie, nie można jej użytkować przy basenach małych, dedykowanych dla dzieci, czy też przy wodnych placach zabaw. Baseny dmuchane również nie są dobrym pomysłem do tego, aby podłączyć do nich pompę. Pompa ciepła do basenu powinna być użytkowana przy wszystkich innych wodnych akwenach, jakie gościć mogą na ogrodzie.