Odpowiednie zabezpieczenie podłoża pod basen ogrodowy

mata basenowa

Na rynku dostępne są różne baseny ogrodowe. Są to baseny dmuchane, rozporowe oraz stelażowe. Jednak niezależnie od tego jaki model basenu zostanie zakupiony zawsze przed jego postawieniem należy dokładnie przygotować podłoże, na którym na stanąć.

Przygotowanie terenu

Przede wszystkim teren, na którym na stanąć basen musi zostać wypoziomowany. Innymi słowy musi być on wygładzony. To tego wystarczy łopata i trochę siły. Pamiętać jednak należy o tym, aby teren został wygładzony z niezwykłą starannością. Chodzi bowiem o kwestie bezpieczeństwa. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że basen się nie przewróci ani nie zostanie uszkodzony przez jakiś element wystający z podłoża.

Elementy zabezpieczające

Samo utwardzenie i wyrównanie terenu to jednak nie wszystko. Zastosować trzeba także dodatkowe elementy zabezpieczające. Jednym z nich jest mata pod basen – https://www.dobrebaseny.pl/Maty-pod-basen-c138. Taka mata basenowa skutecznie chroni do basenu m.in. przed różnego rodzaju szkodnikami, które mogłyby uszkodzić dno basenu. Mata pod basen może być stosowana przy każdym modelu basenu.

Otoczenie basenu

Zastanawiając się nad tym, gdzie umiejscowić basen bardzo ważnym elementem jest jego otoczenie. Basen nie powinien być bowiem ustawiony blisko krzewów czy drzew. Wiele osób popełnia błąd stawiając basen właśnie w takim miejscu myśląc, że zapewni to cień. Niestety umiejscowienie basenu blisko drzew sprawia, że woda jest zabrudza przez spadające liście i inne elementy z drzew. Zatem nie tylko podłoże, ale także otoczenie jest bardzo ważne w przypadku ustawiania basenu.