Profesjonalne i dobre oleje do drewna

Drewniane podłogi w naszych mieszkaniach wymagają odpowiedniej pielęgnacji i renowacji, tak, by zachowały swoje piękno i wysoką jakość. Jaki jednak wybrać preparat ochronny? Lakiery, bejce, impregnaty, woski czy oleje? Wybór jest duży, a każdy ze środków ma swoje plusy. Ostatnimi czasy, coraz większą popularność zdobywają oleje do drewna.

Profesjonalne oleje do drewna ze sklepu wnikają głęboko w jego strukturę, tworząc w ten sposób barierę ochronną, uniemożliwiającą przedostawanie się wody do środka drewna. Co ważne, oleje nakładane na drewnianą podłogę, w przeciwieństwie do lakierów, nie wytwarzają zamkniętej powłoki ochronnej, która zatyka pory i luki w drewnie, uniemożliwiając przepływ powietrza. Dzięki temu, drewno poddane ochronie olejowej może swobodnie „oddychać”, a dzięki temu oddawać wilgoć. Dodatkowo, powierzchnia podłogi drewnianej pokrytej olejem, nie elektryzuje się, nie ściągając dzięki temu kurzu.

Oleje to idealny wybór na preparat ochronny do podłogi drewnianej. Renowacja podłogi trwa szybko i nie wymaga cyklinowania. Olej też w bardzo dobrym stopniu przykrywa rysy, które stają się niemal niewidoczne. Jest zatem preparatem, który pomoże zachować świeżość i intensywność koloru, jak również przysłoni pewne uszkodzenia.