Niezwykłe…szklanki

szklanki

Każdy z nas na co dzień korzysta z kuchni oraz różnych elementów jej wyposażenia. Bardzo często nie zwracamy uwagi na wygląd talerzy czy kubków, co w czasach niezwykłej popularyzacji designu jest błędem. Kieliszki, kubki i szklanki mogą być niezwykłe…czyli jakie?

Kolory w kuchni

Kolorowe naczynia nie są właściwie żadną nowością, ale w dzisiejszych czasach możemy trafić na naprawdę interesujące okazje. Kieliszki z nóżką ozdobioną kolorowymi „kryształami” ze szkła czy też skomplikowane, kolorowe wzory są tylko początkiem. Wielu projektantów ręcznie wykonuje i maluje naczynia kuchenne, dzięki czemu można trafić na niepowtarzalne wzory i pomysły, które nadają naczyniom więcej charakteru.

Nowe wzory

Szklanki nie muszą być proste. Artyści i projektanci coraz odważniej wykorzystują swoje umiejętności i możliwości techniczne. Efektem eksperymentów ze szkłem są naczynia o niezwykłych, geometrycznych kształtach. Ulubioną kawę możemy wypić w „pikowanym”, kanciastym kubku, a wodę ze szklanki z niezwykłym, wypukłym wzorem. Nie istnieją właściwie żadne ograniczenia.

Szklanki…podróżne?

W dzisiejszych czasach projektanci chętnie łączą ze sobą różne wzory, a także funkcje. Szklanka czy kubek połączyć się może na przykład ze słoikiem, czyli oprócz uszka, posiadać szczelną zakrętkę, która umożliwia wyjście z domowym kompotem czy lemoniadą na krótki spacer. Jest to niezwykle ciekawy pomysł, szczególnie w okresie letnim.