Czym kierować się podczas zakupu kuchenki elektrycznej?

kuchenki elektryczne

Kuchenki elektryczne cieszą się rosnącą popularnością. Są one funkcjonalne, a zarazem bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu. Sprawdzą się one w niemal każdej kuchni. Z pewnością usatysfakcjonują one zarówno osoby, które gotują rzadko, jak i bardzo często. Ich cena jest nieco wyższa niż modeli tradycyjnych, jednak jest to inwestycja na lata. Niewielkim minusem może być fakt, że wymagają one stałego dostępu do energii elektrycznej. Raczej nie sprawdzą się w miejscach, gdzie często dochodzi do przerw w dostawie prądu.

Klasa energetyczna

Wybierając kuchenkę elektryczną należy sprawdzić wszystkie podstawowe parametry. Dużą rolę odgrywa wydajność sprzętu. Istotna jest tutaj klasa energetyczna. To właśnie ona wskazuje, jak duża ilość prądu będzie pobierana podczas użytkowania kuchenki. Oczywistym jest, że energooszczędny sprzęt jest tańszy w eksploatacji. Niestety jest on również droższy w zakupie. To dobra opcja dla tych, którzy w kuchni spędzają dużo czasu. Taki zakup raczej nie opłaca się w przypadku, gdy kuchenka użytkowana jest sporadycznie.

kuchenki elektryczne

Kuchenki elektryczne są zwykle oznakowane literkami alfabetu (od A do G). Klasa A jest najbardziej energooszczędna, a G najmniej. Trzeba również zwrócić uwagę na ilość plusów znajdujących się przy literce.

Liczba palników

Liczba palników to kwestia bardzo indywidualna, wszystko z różnych produktów tego typu kupisz w sklepie Sferis. Wiadomym jest, że im jest ich więcej, tym większy rozmiar płyty grzewczej. Najlepiej sprawdzają się standardowe modele, które posiadają cztery palniki. Mniejsze kuchenki nie są zbyt praktyczne. Przygotowanie posiłków może stać się problematyczne. W ostateczności taki model może zostać umieszczony w kawalerce, gdyż takie mieszkanie nie jest użytkowane przez dużą ilość osób.

Dobrze jest również sprawdzić, czy palniki są regulowane. Dzięki temu bez trudu można dopasować je do indywidualnych potrzeb. Można znaleźć modele, które posiadają zintegrowaną płytę indukcyjną. Indukcja może odbywać się w konkretnych obszarach lub na całej płycie. Wybór należy wyłącznie do użytkownika.