Wyciskarki do owoców – naturalna recepta na zdrowie i urodę

wyciskarka do owoców

wyciskarka do owocówZakup odpowiedniej wyciskarki do soków to z pewnością dość kosztowny wydatek, ale czy zdrowie ma swoją cenę?

Dzięki uzyskanym sokom dostarczymy naszemu organizmowi najcenniejszych składników odżywczych jakie zawierają owoce. Aby urządzenie spełniło nasze oczekiwania powinniśmy zastanowić się nad kilkoma kwestiami:

  1. Z jakich owoców będziemy wyciskać sok?

Owoce jagodowe typu porzeczki, maliny czy borówki, jednym słowem drobne – idealna będzie wyciskarka, sokowirówka może sobie z nimi nie poradzić.

  1. Jaka gęstość soku nam najbardziej odpowiada?

Bardziej esensjonalny z wyciskarki czy klarowny z sokowirówki? Czy sok będzie spożywany od ręki przyrządzony w sokowirówce czy raczej przechowywany w lodówce w przypadku wyciskarki?

  1. Ilość wyciskanego soku?

Jeśli nie przeszkadza nam kilkuminutowy czas oczekiwania na sok z wyciskarki, jednak posiadający całe bogactwo witamin podczas wolniejszej obróbki, to jak najbardziej to jest to. Chociaż sokowirówka działa o wiele szybciej, ale sok zostaje nieco ogrzany przez wysokie obroty oraz pojawia się piana, którą nie każdy lubi.

  1. Jak często będziemy korzystać z urządzenia?

Jeżeli dość często, wyciskarka do owoców jako najmniej skomplikowana w budowie, będzie najodpowiedniejsza. Łatwa do czyszczenia i mycia to połowa sukcesu w częstym użytkowaniu.

  1. Czy zdrowie jest najcenniejsze?

Zakup wyciskarki lub sokowirówki to swoista inwestycja, może nie najtańsza, ale w nasze zdrowie, które nie ma ceny. Rekompensatą są witaminy i minerały dostarczane naszemu organizmowi.