Czym charakteryzuje się profesjonalna krajalnica do frytek?

krajalnica do frytekProfesjonalna krajalnica do ziemniaków na frytki doskonale sprawdzi się nie tylko w restauracjach, barach szybkiej obsługi i firmach gastronomicznych, ale również w domowej kuchni.

Czym wyróżnia się dobra krajalnica?

Solidna krajalnica do frytek powinna być wykonana ze stali szlachetnej, dzięki czemu tego typu sprzęt gastronomiczny wyróżniać będzie się bardzo dużą wytrzymałością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Godna uwagi jest także stal nierdzewna, która jak sama nazwa wskazuje jest odporna na korozję, a co najważniejsze gładkie powierzchnie bardzo łatwo utrzymać w idealnej czystości.

Mechanizm dźwigni

Porządna krajalnica do frytek powinna mieć także niezawodny i prosty w obsłudze mechanizm dźwigni (https://sklep.technica.pl/krajalnice-do-frytek). Przygotowanie frytek powinno odbywać się bez żadnego większego wysiłku. Po lekkim dociśnięciu specjalnego uchwytu, ziemniaki powinny płynnie przejść przez ostre noże.

Porządna obudowa

Krajalnica to bardzo przydatny sprzęt gastronomiczny, dlatego też warto zadbać o to, aby prezentowała się bardzo okazale zwłaszcza, jak będzie umieszczona w kuchni w widocznym miejscu. Korpus krajalnic może być wykonany nie tylko z tworzywa sztucznego, ale również z metalu. Pierwszy wariant wiąże się oczywiście z bardzo niską ceną urządzenia. Metalowe krajalnice są droższe, ale charakteryzują się lepszą odpornością na pęknięcia i stłuczenia. Metalowe krajalnice są również nieco cięższe od plastikowych modeli.