Odkurzacz workowy

W świecie urządzeń domowych odkurzacz jest chyba jednym z najbardziej niezbędnych. Uciążliwa konieczność sprzątania naszych domostw, zmusza nas do wyboru i zakupu odkurzacza, który spełni nasze wymagania, co wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem.

Niektóre odkurzacze są nieporęczne, nieatrakcyjne i ciężkie, inne głośne i pozbawione przydatnych akcesoriów. W ostatniej dekadzie odkurzacz bezworkowy przejął rynek odkurzania dywanów i podłóg. Podczas gdy producenci tych urządzeń twierdzą, że ich maszyny są niezawodne i najlepsze, w większości przypadków odkurzacz workowy oferuje o wiele więcej zalet.

1. Wygoda
Bezworkowe odkurzacze reklamowane są jako zawsze gotowe do działania, prawda o nich jest jednak taka, że ich obsługa wymaga od nas nieco więcej ukrytej pracy. Częste opróżnianie komory, okresowe czyszczenie lub wymiana filtrów to tylko nieliczne z niedogodności.
W przypadku odkurzaczy workowych można łatwo znaleźć tańsze zamienniki worków, nie trzeba wymieniać ich także tak często, dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze.

2. Idealny dla cierpiących na alergię
Kurz i brud mają tendencję do wydostawania się z pojemnika podczas opróżniania go, pozostawiając świeżo odkurzoną podłogę pokrytą większą ilością brudu, niż początkowo! Pył ten również unosi się i re-cyrkuluje w powietrzu, powodując problemy alergiczne.
W worku do odkurzacza kurz i brud pozostają uwięzione, nigdy nie widząc światła dziennego. Jeśli cierpisz z powodu nawet łagodnego uczulenia na kurz, jest to zdecydowanie najlepszy wybór.

3. Cena
Odkurzacze workowe są przede wszystkim tańsze od ich pozbawionych worków odpowiedników. Możesz mieć pokusę, sądząc że odkurzanie bez worków pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, pamiętaj jednak, że odkurzacze bezworkowe nadal mają części i filtry, które wymagają regularnego serwisowania.

Wybierając odkurzacz workowy zaoszczędzisz czas i pieniądze, a alergia na kurz nie będzie stanowiła przeszkody w sprzątaniu.