Praktyczne funkcje mikserów

miksery

Planując zakup miksera należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Urządzenie powinno być przede wszystkim dobrze dopasowane do osobistych preferencji. Nie istnieje uniwersalne urządzenie, które u wszystkich użytkowników sprawdzi się tak samo. Właśnie dlatego należy zastanowić się, jakie funkcje będą naprawdę wykorzystywane podczas gotowania. Nowoczesne miksery dają wiele możliwości, jednak czasami lepiej zainwestować jest w prostszy, a zarazem tańszy sprzęt.

Turbo miksowanie

miksery

Niektóre miksery posiadają przycisk turbo. Dzięki niemu można wygodnie i szybko uruchomić najwyższą prędkość obrotową. Nie ma konieczności stopniowego przechodzenia między prędkościami, co dla wielu osób będzie wygodne.

Wyrabianie ciasta

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby za pomocą miksera wyrobić ciasto. Istotne jest jednak to, aby urządzenie było wyposażone w specjalne mieszadło hakowe. Warto również wspomnieć, że tej funkcji nie można znaleźć w modelach o niskiej mocy. Takie urządzenia nie poradziłyby sobie z przygotowaniem ciasta.

Kruszenie lodu

Miksery wyposażone w kubek miksujący umożliwiają bezproblemowe kruszenie lodu. Jest to specjalna przystawka, którą można zamocować w dowolnym momencie. Urządzenie wyposażone w opisywaną funkcję posiada zwykle bardzo mocne ostrza. Muszą być one ponadprzeciętnie trwałe i odporne na uszkodzenia. Ważne jest to, aby nie ścierały się one pod wpływem lodu. Nie bez znaczenia jest również prędkość – musi być ona wysoka, gdyż w innym przypadku lód nie zostanie dokładnie rozdrobniony.