Na czym polega zwyczaj trzaskania porcelany?

sztućce ambitionW niektórych rejonach Polski popularna jest stara tradycja trzaskania szkła i porcelany w domu panny młodej przed zaślubinami. Ma jej to przynieść szczęście i dostatek na nowej drodze życia. Porcelana jest zresztą jednym z najbardziej standardowych prezentów weselnych. Młodzi ludzie rozpoczynający nową, wspólną ścieżkę życia, nie mają jeszcze praktycznie żadnych sprzętów i akcesoriów, dlatego już od dnia ślubu zaczynają sukcesywnie kolekcjonować wszelkie niezbędne w codziennej egzystencji rzeczy.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Zastawy i serwisy obiadowe, czy kawowe to absolutnie obowiązkowe produkty w domu każdej szanującej się gospodyni. Gdy odwiedzają nas goście, liczy się nie tylko, co podamy im do jedzenia, ale także w jaki sposób zostanie to podane. Ambition talerze mogą pomóc efektownie wyeksponować ciasta, wędliny, sery, czy rozmaite dania obiadowe. Porcelana Ambition postawiona na stole ma za zadania zbudować przede wszystkim niepowtarzalny nastrój, który każdorazowo powinien towarzyszyć wspólnej konsumpcji, ponieważ to, co przyjemne dla oka, zwykle okazuje się także bardziej sympatyczne dla podniebienia. Całości dopełniają sztućce ambition ze stali nierdzewnej.

Czy porcelana rzeczywiście jest tak krucha, jak zwykło się sądzić?

Kruchość porcelany uznawana jest za jej znak rozpoznawczy, lecz zastawy, które funkcjonują w poszczególnych rodzinach przez długie lata, zdają się temu zaprzeczać. Współczesna porcelana jest wyjątkowo wytrzymała, więc przetrwa nawet częste kąpiele w zmywarce.