Wideodomofon – jak wybrać odpowiedni?

6222_kamera_do_wideod_s6_z_przew_l_ (1)

Wyposażenie domu w wysokiej jakości systemy antywłamaniowe pomoże w zwiększeniu komfortu i bezpieczeństwa domowników. Wideodomofon, monitoring i prawidłowo dobrane oświetlenie zewnętrzne to tylko jedne z wielu sposobów na skuteczną ochronę budynku.

Kiedy zdecydować się na zakup wideodomofonu?

Wideodomofony to niezwykle przydatne urządzenia, które łączą w sobie funkcje tradycyjnego domofonu i kamerki – warto podkreślić, że system nadzorowania wejścia wyposażony w dobrej jakości kamerę gwarantuje większą kontrolę, znacznie podnosząc poziom bezpieczeństwa budynku.

Wideodomofony sprawdzą się w wielu różnych sytuacjach, zabezpieczając zarówno domy wolnostojące, jak i całe osiedla. Wideodomofon to także świetne rozwiązanie dla właścicieli firm – dobrej jakości urządzenia pomogą w łatwym kontrolowaniu mienia firmy, przyczyniając się także do zwiększenia bezpieczeństwa pracowników.

Wideodomofon przewodowy czy bezprzewodowy – który sprzęt wybrać?

Wideodomofon bezprzewodowy (zobacz taki: https://www.napad.pl/wideodomofony) to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, wybierane głównie ze względu na dużą wygodę i praktyczność. Zasada działania urządzeń tego typu opiera się na transmisji danych przekazywanych przy pomocy fal radiowych – warto zaznaczyć, że połączenie bezprzewodowe są w stanie funkcjonować bez zakłóceń na odległości nie większej niż 50 metrów, nie sprawdzą się więc w przypadku większych dystansów. Decydując się na zakup wideodomofonu bez okablowania warto pamiętać o tym, że systemy te charakteryzują się nieco większą awaryjnością niż wideodomofony przewodowe.

Wideodomofony przewodowe cechują się dużą wytrzymałością oraz stosunkowo wysokim wskaźnikiem niezawodności, dzięki czemu są najlepszym rozwiązaniem dla osób poszukujących trwałych i praktycznych rozwiązań. Decydując się na zakup wideodomofonu przewodowego warto pamiętać jednak o tym, że montaż systemów tego typu może okazać się dość sporym wyzwaniem, dlatego najlepiej przeprowadzić go jeszcze przed zakończeniem budowy lub remontu posesji – montowanie wideodomofonu na gotowej instalacji może nieść ze sobą szereg uciążliwych komplikacji takich jak konieczność demontażu ścian czy ogrodzenia.