Czy warto mieć basen ogrodowy?

Basen ogrodowy to świetne urozmaicenie codzienności, dodatkowa przyjemność dla całej rodziny. A także ochłoda w czasie największych upałów. Możemy poczuć się jak na wakacjach bez konieczności opuszczania domowego zacisza.

Czy warto zainwestować w basen ogrodowy?

Na początek warto zaznaczyć, że znajdziemy baseny ogrodowe https://nettrading.pl/baseny-ogrodowe w bardzo różnych cenach. Te najmniejsze i najtańsze są przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Można je upolować już za kilkadziesiąt złotych. Natomiast duży basen, w którym może zmieścić się dorosła osoba to już zupełnie inna historia… Jednak taki zakup ma bardzo wiele zalet.

Po pierwsze pływanie ma  bardzo wiele korzyści dla naszego zdrowia. Pływać mogą osoby, które cierpią na bardzo dużą nadwagę, a to dlatego, że ten rodzaj ćwiczeń nie obciąża stawów czy kręgosłupa.

Dodatkowo aktywność fizyczna w wodzie, to świetny sposób na pozbycie się cellulitu.

Jeśli samo pływanie nas nudzi to nic straconego! Ogrodowy basen to miejsce, gdzie można ćwiczyć na przykład aqua aerobik.

Jak dbać o basen ogrodowy, żeby móc się nim cieszyć przez wiele sezonów?

Baseny ogrodowe wymagają starannej konserwacji i dbałości, żeby przedłużyć ich żywotność. Warto pamiętać o następujących punktach:

  • Basen powinien być wypełniony wodą w około 80% – zapobiegnie to deformacji i nadmiernemu zalewaniu otaczającego gruntu.
  • Woda w basenie powinna być regularnie filtrowana, a następnie może być uzupełniana co kwartał.
  • Nie korzystaj z basenu podczas korzystania z pompy filtrującej. Basen ogrodowy i glony W zbiornikach wodnych często występują glony. Mogą być również problemem dla basenów ogrodowych. Aby uniknąć glonów, warto mieć odpowiednią chemię do swojego basenu.

Produkty przeznaczone do basenów reguluje poziom pH i zabezpiecza zbiornik przed algami. Przed użyciem jakiegokolwiek preparatu należy sprawdzić właśnie pH wody…