Jaki hamak ogrodowy wybrać?

hamaki ogrodowe

Z roku na rok hamaki ogrodowe zyskują na popularności i całkowicie słusznie… Dzięki nim możemy się zrelaksować po dniu pełnym stresu, a nawet uciąć krótka drzemkę na łonie natury.

Jak wybrać odpowiedni hamak ogrodowy?

Na początek warto zastanowić się, jaki powinien być idealny hamak ogrodowy… Wiele osób powie, że przede wszystkim wygodny i estetycznie wykonany. To oczywiście wszystko prawda. Ale dobrej jakości hamak powinien nam gwarantować całkowite bezpieczeństwo w czasie użytkowania. Warto sprawdzić czy wybrany przez nas sprzęt posiada wszystkie niezbędne atesty.

W sklepach znajdziemy dwa podstawowe rodzaje hamaków ogrodowych. Pierwszy to taki, który umożliwiają nam siedzenie. Drugi natomiast pozwala na wygodne leżenie. Możemy też znaleźć huśtawki ogrodowe, które z powodzeniem mogą spełniać rolę hamaka ogrodowego. Kolejny istotny parametr to maksymalny udźwig hamaka. Zazwyczaj wynosi on około 120 kilogramów.

Tradycyjny hamak idealnie sprawdzi się mamy ogród z dorodnymi drzewami. Taki sprzęt po zwinięciu nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Hamak siedzący sprawdzi się gdy nie mamy do dyspozycji rozległego ogrodu. Możemy go powiesić choćby na balkonie. Mocuje się go za pomocą haka bądź lin. Hamaki ogrodowe siedzące są najczęściej zdecydowanie stabilniejsze niż hamaki tradycyjne. Dlatego mogą z nich korzystać dzieci bez nadzoru dorosłych. Jednak hamak siedzący nie nadaje się do ucinania poobiednich drzemek.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu zastanówmy się jakie funkcje ma spełniać wybrany przez nas sprzęt.