Jakie funkcje żelazka przydadzą się w domu?

żelazko

Żelazko przydaje się w każdym domu. Obecnie jednak wybór modeli ze zróżnicowanymi funkcjami jest tak duży, że czasem nie wiemy co wybrać. Nie zawsze ogromna ilość funkcji dodatkowych świadczy o wysokiej jakości żelazka – https://www.sferis.pl/zelazka-1935. Są jednak takie, które warto mieć w urządzeniu i które często przydają się podczas prasowania – warto poznać je bliżej.

Funkcja spryskiwacza

Obecnie praktycznie każde żelazko ma funkcję spryskiwacza, który przydaje się w szczególności przy prasowaniu tkanin, które pod wpływem wilgoci są bardziej podatne na działanie temperatury. Jest to między innymi popularna bawełna.

System antywapienny

żelazko

Dzięki systemowi antywapiennemu, kanaliki parowe w żelazkach są wole od osadzającego się kamienia. Ma to szczególne znaczenie, jeśli posiadamy w domu twardą wodę. Kamień potrafi bowiem rozpuścić się podczas prasowania, powodując zabrudzenie tkanin. Dodatkowo system antywapienny jest w stanie przedłużyć żywotność żelazka.

Automatyczne wyłączanie

Jest to bardzo przydatna funkcja. Powoduje samoczynne wyłączenie się żelazka po określonym czasie, w którym nie jest używane. Wyłączenie występuje po kilkunastu sekundach braku pracy, gdy żelazko spoczywa na stopie lub po kilku minutach, gdy ustawione jest pionowo.

Samoczyszczenie

Samoczyszczenie powoduje automatyczne oczyszczanie się kanalików żelazka podczas wypuszczania pary wodnej. Dzięki temu można usunąć osad z kamienia i wiele innych zanieczyszczeń. Dzięki temu łatwo można utrzymać żelazko w dobrej kondycji i nawet przedłużyć jego żywotność.

Wybór odpowiedniego modelu

Wybierając odpowiedni model żelazka, warto zwracać uwagę na poszczególne funkcje. Z pewnością bierzmy pod uwagę te systemy, które mogą okazać się dla nas przydatne w codziennym użytkowaniu żelazka. Nie wszystkie funkcje zapewne wykorzystamy, natomiast im bardziej zaawansowany technicznie model, tym droższe będzie to żelazko. Warto wybrać takie urządzenie, które okaże się praktyczne i wygodne, a przy okazji nie będzie nadmiernym obciążeniem dla naszego portfela.