Ogrzewacze ogrodowe, czyli ciepło w chłodny wieczór

Ogród czy taras to idealne miejsce na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi, czy odpoczynek przy lampce wina. Dobre jedzenie i miłe towarzystwo nie wystarczy, jednak gdy zaczyna robić się zimno. Wprawdzie zawsze można okryć się kocami lub wejść do środka, lecz jest inne rozwiązanie — ogrzewacz ogrodowy.

Do tej pory urządzenia te były instalowane w ogródkach restauracyjnych, czy w namiotach imprezowych. Jednak widząc ogromny potencjał, producenci oferują ogrzewacze ogrodowe, w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach, odpowiednie do zainstalowania w nie tylko ogrodach przydomowych, ale też na tarasach i balkonach. Ogrzewacze ogrodowe mogę być zasilane na gaz, prąd oraz naftą. Urządzenia naftowe i zasilane prądem sprawdzą się, gdy do ogrzania jest niewielki obszar, np. balkon czy mały taras. Ogrzewacze gazowe, przeważnie mają w zabudowie schowaną butlę gazową, więc siłą rzeczy zajmują sporo miejsca. Zapach gazu też nie należy do najprzyjemniejszych, zatem nie nadaje się do umieszczenia na balkonie.

Różne są też kształty ogrzewaczy ogrodowych. Jeśli chcemy zainstalować je na balkonie lub tarasie, możemy wybierać pośród modeli wiszących lub naściennych. Jest też spory wybór pośród ogrzewaczy stojących. Możemy wybierać czy pasuje nam kształt parasola, trójkąta, czy zwykły prostokąt.

Dobrze jest też sprawdzić, czy dane modele ogrzewaczy ogrodowych mają atesty, są odporne na wilgoć, a element grzewczy jest zabezpieczony przed przypadkowym dotknięciem i co za tym idzie poparzeniem się.