Szlifierki kątowe

szlifierki kątowe

Szlifierki kątowe to uniwersalne narzędzia. Dzięki nim możemy między innymi ciąć, szlifować i polerować różne materiały. Czym kierować się przy wyborze szlifierek?

Moc

Musimy pamiętać, że im większa moc, tym twardsze materiały jesteśmy w stanie obrabiać, a zakupiona przez nas szlifierka może działać dłużej i przy większym obciążeniem. Jeśli chodzi o zastosowanie do domowych prac, to wystarczą nam szlifierki, które będą miały moc od sześciuset do tysiąca watów. W przypadku, kiedy spodziewamy się, że przyjdzie nam się mierzyć z niezwykle twardą powierzchnią, najkorzystniej będzie wybrać szlifierkę o mocy dwóch tysięcy watów.

Zasilanie

Jeśli chodzi o zasilanie to do wyboru mamy:

– Szlifierki elektryczne
– Szlifierki akumulatorowe

Korzystniejszym rozwiązaniem jest wybór zasilania akumulatorowego. Dzięki temu w pracy nie ogranicza nas żaden kabel, co pozwala nam na większą swobodę i funkcjonalność. Jeśli jednak wybieramy szlifierkę do domu, gdzie po prostu wszędzie jest blisko, to możemy wybrać szlifierkę elektryczną. Będzie to rozwiązanie ekonomiczniejsze.

Jeśli chodzi o miejsce zakupu, to szlifierki kątowe w sklepie internetowym będą nas kosztować o trzydzieści procent taniej niż w tradycyjnych punktach sprzedaży. Wynika z marży, która w tej typu sklepach jest po prostu niższa. Sprzedawca internetowy nie musi ponosić kosztów wynikających z opłat za powierzchnię handlową oraz związanych z opłaceniem personelu. Dodatkowo zakupy w sklepach internetowych są po prostu dużo prostsze i szybsze.