Telewizory dla graczy

Z roku na rok gaming staje się coraz popularniejszą rozrywką. W bieżącym roku odbędzie się premiera nowej odsłony PlayStation. Dlatego jest to dobry czas, aby zastanowić się nad wyborem odpowiedniego telewizora dla gracza.

Telewizor dla gracza, czyli jaki?

Obecne generacje konsol, czyli PlayStation 4, oraz Xbox One X, oferują graczom obraz w rozdzielczości FullHD. Aby cieszyć się dobrej jakości obrazem, wystarczy średniej klasy telewizor. Optymalnym byłby 55-calowy odbiornik o rozdzielczości 4K.

Ważne jest również, aby oferował obsługę HDR, czyli zwiększony realizm wyświetlanego obrazu. HDR poprawia realizm kolorów przyczyniając się do komfortowej i bardziej realistycznej rozgrywki.

Telewizor dla gracza powinien mieć przynajmniej trzy porty HDMI. W większość z opisanych funkcji wyposażone zostały telewizory oferowane w przedziale cenowym od 2500 -3000 pln.

Telewizory dla konsol nowej generacji

Nowa generacja konsol, której to pierwszy przedstawiciel PlayStation 5 zadebiutuje już w tym roku, podnosi znacznie poprzeczkę. Już podstawowe dane mówią o tym, że graficznie będzie to przepaść w stosunku do poprzedniczki. Gry mają porywać wizualnie, oraz prezentować nieznane dotąd szczegóły graficzne. Już po samych suchych danych można się domyśleć, że aby delektować się najlepszą grafiką, trzeba będzie zainwestować w dobry telewizor.

Telewizory (https://www.sferis.pl/telewizory-3266) spełniające te wymagania, to przede wszystkim urządzenia z podświetleniem QLED. Świetny kontrast, oraz głęboka czerń, które są charakterystyczne dla tej konstrukcji, spotęgują wrażenia graczy. Technologia HDR oferowana w tym typie telewizorów gwarantuje najwyższą jakość obrazu. Obowiązkowo telewizor musi być również duży, co najmniej 55-calowy.

Doskonały obraz=duży wydatek

Kupując telewizor z myślą o graniu na konsoli, musimy kierować się trochę innymi kryteriami, niż do zwykłego oglądania. W tym wypadku najważniejsza jest płynność i szczegółowość obrazu, oraz wysoka rozdzielczość. Zakup dobrego telewizora dla gracza wiąże się niestety z dużymi kosztami.