Funkcjonalne podnóżki fryzjerskie – czy warto?

Urządzając nowoczesny salon fryzjerski warto rozważyć zakupienie specjalnego podnóżka fryzjerskiego. Jest to jeden z tych elementów, który ma olbrzymi wpływ na wygodę osoby siedzącej na fotelu. Zadowolony klient jest najlepszą wizytówką salonu kosmetycznego, dlatego też warto postawić na sprawdzone i niezawodne meble.

Czym tak naprawdę jest podnóżek fryzjerski?

Klasyczne podnóżki fryzjerskie najczęściej wykonane są z metalu, stali chromowanej albo stali nierdzewnej. Ergonomiczne podnóżki (https://www.dutchhouse.pl/meble/podnozki-i-pufy) zaprojektowane zostały w taki sposób, aby klienci mogli wyprostować nogi, dzięki czemu poprawi się krążenie. Podnóżek sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy fotel nie posiada wbudowanego podnóżka. Nie na wszystkich fotelach fryzjerskich istnieje możliwość zamontowania podnóżka, dlatego też jedynym wyborem są modele wolnostojące.

Jakie korzyści?

Podnóżki fryzjerskie znacząco poprawiają komfort klienta w trakcie zabiegu fryzjerskiego. Dzięki wygodnym meblom zdecydowanie łatwiej będzie zdobyć pozytywne opinie. Niektóre zabiegi fryzjerskie mogą trwać nawet ponad godzinę, dlatego też tym bardziej należy zapewnić komfortową pozycję klientom. Wolnostojące podnóżki co prawda zabierają sporo miejsca, ale są one łatwe w utrzymaniu czystości.

Jaki kształt wybrać?

Podnóżki fryzjerskie różnią się między sobą przede wszystkim kształtem. Największym zainteresowaniem cieszy się prosty podnóżek z jednym prętem, który opiera się na grubych stopach. Dużym zainteresowaniem cieszą się także podnóżki w formie drabinki wyposażone w kilka równoległych prętów. Im prostszy kształt tym zdecydowanie łatwiej jest wyczyścić mebel. Ogromną rolę odgrywa również stabilna podstawa. Godne polecenia są prostokątne podstawy, które wyróżniają się dużą odpornością na większy ciężar i co najważniejsze nie przesuwają się pod wpływem nacisku stóp. Dobrym wyborem jest także podnóżek na gumowych nóżkach, który nie ślizgać będzie się na podłodze. Metalowa i stalowa konstrukcja umożliwi trzymanie stóp w butach bez ryzyka uszkodzenia samego podnóżka.