Masz pomysł na zagospodarowanie poddasza? Sprawdź projekty domów z poddaszem

projekty domów z poddaszem

Projekty domów z poddaszem są najczęściej wybierane spośród wszystkich gotowych projektów. Tanie w budowie w porównaniu z domem piętrowym, a przy tym oferujące sporą powierzchnię – spełniają oczekiwania nowoczesnego klienta. Dlaczego więc wszyscy nie budujemy takich domów? Odpowiedź jest prosta: nie mamy pomysłu na zagospodarowanie poddasza i boimy się skosów.

Strefa dzienna – strefa nocna

Jeśli już dysponujemy pomieszczeniami na parterze i wykończonym poddaszem, wówczas oczywiste jest, jak zagospodarować dom. Na parterze urządzamy część dzienną domu, czyli reprezentacyjny salon plus kuchnię z jadalnią. Czasem strefę tę uzupełnia pokój gościnny i gabinet, jedna łazienka oraz mniejszy czy większy hol. Poddasze zaś zagospodarowujemy na część nocną. Umieszczamy tu sypialnie, co najmniej jedną łazienkę oraz – jeśli jeszcze powierzchnia na to pozwala – co najmniej jedną garderobę.

Takie pomysły mają najczęściej rodziny z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Starsze dzieciaki domagają się większej samodzielności, toteż chcą mieć na poddaszu pokoje całodzienne, gdzie mogą czuć się swobodnie, przyjmować przyjaciół i słuchać głośno muzyki. Często więc rodzice, gdy dzieci osiągną odpowiedni wiek, schodzą na dół, pozostawiając nastolatkom do dyspozycji poddasze, które te urządzają według własnego gustu i potrzeb.

Projekty domów z poddaszem – realizuj własne pomysły

Spośród projektów domów z poddaszem można wybrać i takie, które wyższy poziom pozostawiają do dowolnego zagospodarowania. Nie ma tam podziału na pomieszczenia, więc domownicy samodzielnie decydują, jak postawić ścianki działowe, ilu pokoi potrzebują. Niektórzy decydują się na pozostawienie otwartej przestrzeni. Takie decyzje zapadają zwykle, gdy w rodzinie jest jedno dorastające dziecko lub ktoś z rodziny potrzebuje większej i odrębnej powierzchni. Często są to osoby o zainteresowaniach albo upodobaniach artystycznych, które na poddaszu tworzą swoiste pracownie. Wykorzystują przy tym skosy, podpory i belki, tworząc niebanalne wnętrze.

Decydujesz się więc na projekty domów z poddaszem? Jeśli tak, koniecznie przyjrzyj się tym najciekawszym i wybierz coś dla siebie!