Projekty domów parterowych – alternatywa dla M-4 w bloku

projekty domów parterowych

Mieszkanie w budownictwie wielorodzinnym, zwłaszcza w dużym mieście, jest dosyć uciążliwe. Do największych niedogodności należy hałas uliczny, zanieczyszczone powietrze, czasami niezbyt przyjaźni najbliżsi sąsiedzi. Dlatego coraz więcej mieszczuchów, mając takie możliwości, przenosi się na wieś w pobliżu dotychczas zamieszkiwanego miasta. Że nie jest to rzadkie zjawisko, świadczy duże zainteresowanie, jakimi cieszą się projekty domów parterowych.

Dlaczego domy parterowe

Wyobrażenie idealnego domu, w którym rodzina mogłaby spokojnie mieszkać, ciesząc się z możliwości kontaktu z naturą, z dala od zgiełku miejskiego, to najczęściej dom parterowy w otoczeniu choćby niewielkiego ogrodu. W projektach domów parterowych daje się zauważyć tendencje do podkreślenia, iż jest to lokum dla osób ceniących spokój i naturę. Świadczą o tym duże przeszklenia, które inwestorzy cenią i lubią, bo dzięki nim budynek nie tylko nabiera cech nowoczesności, ale i pozwala niejako na wchodzenie roślin do domu, a tym bardziej na ich obserwowanie. Dodatkowym atutem takiego domu jest też zadaszony taras, gdzie można spędzać wolny czas, zjadać posiłki czy nawet przyjmować gości przy sprzyjającej pogodzie.

Dla osób pragnących odpoczynku po wielu godzinach pracy w gwarnym mieście taki dom z tarasem i ogrodem to spełnienie marzeń.

Domy parterowe – weekendowe i całoroczne

Projekty domów parterowych jasno wykazują, że architekci wykazują się dużą kreatywnością w ich planowaniu. Są wśród nich zarówno domy o niewielkiej powierzchni, chętnie budowane przez małe i młode rodziny z dziećmi. Dla nich to zwykle pierwsze samodzielne gniazdo, które po kilku czy kilkunastu latach zamieniają na większą siedzibę, czy to dobudowując kolejne pomieszczenia, czy budując kolejny dom. Małe domy są też chętnie budowane przez seniorów, którzy po przejściu na emeryturę chętnie przenoszą się na wieś.

Domy do 160 metrów kw. są też chętnie wykorzystywane jako domy weekendowe, a dla ich właścicieli jest to druga siedziba, po „miejskim’ mieszkaniu czy domu.

Oczywiście, domy parterowe mogą być bardzo przestronne, przypominające ziemiańskie dworki, przedwojenne wille czy śródziemnomorskie bungalowy.

Dla każdej rodziny według ich potrzeb i możliwości.